6 tipů, jak chránit pleť v zimě ve městě

Sychravé počasí, studený vítr, mráz. Všechny tyto vnější vlivy dávají pleti pořádně zabrat. A co teprve, když se k tomu přidá každodenní porce městského prachu a smogu… Marná sláva, žijete-li ve městě, musíte dbát o zdraví své pleti dvojnásob. Jenže jak? Máme pro vás celkem 6 rad.

  1. Nepodceňujte úlohu čištění

Ve městě se vaše pleť musí každodenně vypořádávat s mnohem vyšší koncentrací smogu a prachu. Dbejte proto na její pravidelné čištění, je to prostě základ. A když víte, že už vás večer nic důležitého nečeká, odličte se ihned po příchodu domů. Vaše pleť totiž začne okamžitě po odlíčení mnohem lépe dýchat a regenerovat.

  1. Vsaďte na mastnější krémy

V městském sychravém počasí volte spíše mastnější krémy, které mají na podrážděnou pleť hojivý, zklidňující a zároveň antioxidační efekt. Skvělé jsou přípravky s vitaminem E, retinolem, stejně jako s látkou glukonolakton. Takové produkty totiž pokožku zjemní a omladí. Apropo: Máte-li velmi suchou a citlivou pokožku, raději si vždy pořizujte přípravky z řad lékařské kosmetiky, na jejíž výrobě a složení se podíleli samotní dermatologové. Je to sázka na jistotu.

 

  1. Dopřejte si hojivou koupel

Doma si pro regeneraci pokožky celého těla čas od času přidejte do koupele odvar z otrub nebo škrobu, případně rostlinný olej, například ten olivový. Stejně tak vaši pokožku skvěle zhydratují a vyživí i různé koupelové oleje. Vhodný je také peeling, díky němuž proniknou snadněji do pokožky kosmetické přípravky použité v dalším kroku vaší péče.

 

  1. Používejte pleťová séra

Chcete-li své pleti dopřát něco mimořádného, zařaďte do své denní péče o pleť aplikaci pleťového séra. To obsahuje až několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek než běžný pleťový krém, navíc vám pomůže zacílit na konkrétní problém s pletí. Co se týče složek, volte především séra bohaté na vitaminy. Sérum s vitaminem C pleť projasní a sjednotí její tón, vitamin E pleť zregeneruje a zklidní, vitamin A a jeho deriváty pleť omladí. V ideálním případě používejte denní i noční sérum, a to v pořadí odlíčení, aplikace séra a nakonec ještě pleťový krém.

 

  1. Vyvarujte se omývání pleti vodou

Dávejte si pozor na podráždění pleti jejím častým mytím. Nikdy například pleť neoplachujte těsně před odchodem z domova. Po omytí obličeje vždy počkejte nejméně dvacet minut, až poté se vydejte ven. V opačném případě by totiž citlivější pleť mohla zareagovat podrážděním nebo dokonce dermatitidou.

 

  1. Hydratujte pleť až do hloubky

Z ošetření estetické dermatologie vyzkoušejte mezoterapii. Jedná se vlastně o hloubkovou hydrataci pleti pomocí kyseliny hyaluronové, tělu vlastní látky. Skvělý efekt má rovněž omlazení pleti plazmaterapií, při které se používá vlastní krevní plazma. Nakonec je podle dermatologů vhodná i kombinace obou těchto procedur. Pleť můžete projasnit a zbavit škodlivých látek, které se přes den usazují na jejím povrchu i pomocí chemického peelingu. Pakliže vás trápí hlavně červené žilky, zkuste je odstranit cévním laserem Vbeam. Tímto přístrojem disponuje řada soukromých estetických klinik.

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux