Jak pečovat o pleť, když se ochladí? Pomůže výživa a hydratace

Jeden den se ještě vyhříváte na slunci a užíváte si babího léta, ten následující už ale pomalu hledáte zimní bundu a nestydíte se ani za čepici. Sebe snadno obléknete do teplejšího oblečení, ale jaký kabát byste měla dopřát svojí pleti, aby během sychravého počasí nijak nestrádala? Poradíme.

V chladnějším období se vám vyplatí sáhnout po kosmetice s mastnější texturou. Vítr a mráz totiž kůži značně vysušuje. V nadcházejících dnech proto může být jedním z hlavních problémů pleti právě dehydratace. Možná je to pro vás ale trochu překvapení. Ostatně řada z nás neustále žije v domnění, že by se v zimě hydratační krémy vůbec neměly používat, aby zvláčňující složky v nich obsažené v pleti třeba nezamrzly. Nicméně toho se opravdu bát nemusíte, je to mýtus. Pokud je váš hydratační krém trochu mastnější – obsahuje i více hojivých složek – vzdávat se ho tedy nemusíte.

To hlavní, co by ovšem měl váš krém v těchto dnech obsahovat, jsou živiny. Vybírejte si přípravky bohaté na vitamin E i C, zinek či skvalén. Tyto látky totiž mají na pokožku zklidňující, hojivý i antioxidační efekt. Naopak se vyhýbejte produktům s lanolínem, Peru balzámem, parabeny a s různými parfemacemi, které by mohly vaši pokožku dráždit. Pokud se vám příliš nechce studovat složení jednotlivých produktů a zároveň nechcete udělat v péči o pleť chybu, to nejsnazší, co můžete udělat, je sáhnout po kosmetice vhodné i pro atopiky. Takové produkty už totiž všechny potřebné látky pro péči o pleť v chladnějším počasí obsahují.

 

Co se týče pokožky celého těla, ani na tu byste v těchto dnech samozřejmě neměla zapomínat. V sychravém počasí je sice velmi lákavé dopřávat si horkou vanu plnou pěny, ale zatímco se uleví vaší mysli, kůže bude chátrat. Dlouhé polehávání ve vaně totiž pokožku zbytečně vysušuje, stejně jako používání pěny do koupele či různá mýdla. Když už se koupele alespoň jednou za čas vzdát opravdu nechcete, dermatologové doporučují přidat si do ní třeba pár lžic rostlinného oleje nebo si udělat odvar z otrub či škrobu. Taková lázeň vaši pokožku zároveň připraví na následnou péči –buď domácí peeling, anebo rovnou aplikaci tělového mléka.

Chcete-li dopřát své kůži na podzim a v zimě něco skutečně výjimečného, můžete kromě běžné kosmetické péče vyzkoušet také hloubkovou hydrataci pleti čili mezoterapii, stejně jako plazmaterapii. Možná je také kombinace obou těchto procedur. Při mezoterapii se do pleti vpravuje koktejl výživných látek v čele s kyselinou hyaluronovou – látkou, která je za hydrataci a výživu naší kůže přímo zodpovědná. Při plazmaterapii se zase jedná hlavně o vlastní krevní plazmu. Ani při jednom z těchto ošetření se proto nemusíte obávat alergické reakce, pokaždé se do podkoží vpravují látky tělu vlastní.

Jestli vám v podzimní plískanici vždycky vadí hlavně popraskané žilky v obličeji, můžete zvolit právě jejich ošetření, a to speciálním laserem Vbeam, kterým disponují mnohé soukromé estetické kliniky. Po laseru ale nezapomeňte svou pleť důsledně chránit před UV zářením, a to krémy s vysokým ochranným faktorem. Co třeba zvolit klasiku – Heliocare advanced cream SPF 50?

 

A pokud se krátce po ošetření potřebujete dostat z kliniky domů, aniž by vaše podrážděná a lehce zarudlá pleť budila u kolemjdoucích zbytečné pozdvižení, klidně hned po laseru či jiné ze zmíněných procedur aplikujte na pleť jemný tónovací krém. Vsadit můžete na Heliocare advanced gelcream color s SPF 50 nebo NeoStrata Sheer Physical Protection SPF 50, který taktéž lehce kryje stopy podráždění.

 Na závěr ještě jedna rada: Krátce před odchodem z tepla do chladu (vydržte alespoň dvacet minut) svou pleť nikdy neomývejte vodou. V opačném případě by totiž mohla vaše tvář zareagovat zvýšeným podrážděním nebo dokonce tzv. dermatitidou.

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux