Denní a noční krém: Jak vybrat ten pravý pro léto?

Přemýšlíte, jestli děláte pro svou pleť maximum a ošetřujete ji těmi správnými přípravky? Váháte s používáním omlazující kosmetiky nebo si třeba nejste jistá tím, zda-li byste své oblíbené krémy ze zimy neměla v létě raději vyměnit za jiné? Pokusíme se vám v tom udělat jasno.

Jedna dobrá zpráva na úvod: Nad otázkou, jestli používáte ten správný denní a noční krém, nemusíte příliš dumat. Odpověď se totiž dozvíte relativně snadno. Pokud se vaše pleť necítí fit, podá vám o tom brzy jasnou zprávu. Bude vysušená, nepřirozeně napnutá, možná vás dokonce začne svědit nebo se na ní objeví akné či pro léto typické pigmentové skvrny. Na každý z těchto aspektů byste se pak měla snažit ve své každodenní péči o pleť zareagovat a svou kosmetiku podle toho vybírat.

Hydratační armáda
V létě je nutné zajistit pleti především dostatečnou porci hydratace, což se vám podaří kosmetickými pomocníky z řady RESTORE. Pokud vás pleť nepříjemně pne, je vysušená a vytváří se na ní šupinky nebo jemné linky, dává vám jasné znamení o tom, že denní a noční krém z této hydratační řady ke své spokojenosti nutně potřebuje…

Vždy bych vám také doporučovala volit denní a noční krém ze stejné řady a od stejné značky, protože se budou oba přípravky svým složením vhodně doplňovat. V tomto případě si po ránu osvojte Daytime Protection Cream s SPF 23 a večer svou pleť ideálně ošetřete nočním krémem Ultra Moisturizing Face Cream. Před aplikací obou krémů pleť samozřejmě vyčistěte a odličte.

A proč vsadit právě na tyto krémy? Protože oba obsahují skvělé složky, jako například výtažky z hroznů odrůdy Chardonnay nebo pupalkový olej a v neposlední řadě i značnou dávku vitaminu E, který je skvělým antioxidantem regenerujícím pleť.

Strážci mládí
Pokud vás trápí hlavně vrásky a cítíte, že vaše pleť postupně povadá a ztrácí na pružnosti, měla byste bez váhání sáhnout po přípravcích z řady anti-age. Obvykle obsahují i spoustu hydratačních složek, takže nemusíte řešit dilema, jestli v létě vsadit spíše na hydratační nebo omlazující řadu – rovnou zkrátka volte mládí.

Produkty z řady SKIN ACTIVE navíc můžete s klidem používat už od pětadvaceti let, protože už v tuto dobu začíná pleť podle dermatologů postupně stárnout. Záleží tedy na vašem pocitu a genech, kdy se v této produktové řadě nadobro zabydlíte.

Za sebe bych doporučila vyzkoušet denní krém pro zralou pleť Matrix Support SPF 30. Je fajn, že má i ochranný faktor, jehož účinek se vám v létě určitě neztratí. Na noc pak můžete vsadit na Cellular Restoration, který pleti pomůže s obnovou kožních buněk, vypne ji a zpevní.

Bojovníci s akné
Je-li hlavním problémem vaší pleti akné, vyzkoušejte produkty REFINE. Určitě je fajn, když budete postupně rozšiřovat svou péči o další přípravky z této řady, ale pro začátek můžete sáhnout třeba po nemastném lotion Sheer Hydration. Díky SPF 35 ochrání pleť před sluncem a jak jeho název napovídá, kromě redukce tvorby mazu vaši pleť zároveň zhydratuje.

Abyste se ráno vzbudila bez pupínků, zkuste si na noc ze stejné řady pořídit i Gel Plus. Protože obsahuje kyselinu glykolovou, určitě s ním však v létě ošetřujte pleť jedině před spaním, kdy nepřijdete do kontaktu se sluncem.

Nelichotivé pigmenty
A co když jsou úskalím na vaší pleti pigmentové skvrny? Zkuste jim v první řadě předcházet, a to používáním krémů s vysokým faktoremvolte SPF 50 nebo SPF 50+. V opačném případě se totiž pigmentové skvrny rády vracejí. Stačí i minimální kontakt se sluncem a na nechráněné pokožce byste je mohla očekávat pořád dokola.

Na pigmentové skvrny v povrchových vrstvách kůže, které vznikají právě kvůli nadměrnému letnímu slunění a nedostatečné ochraně před sluncem, si rozhodně pořiďte přípravky z řady ENLIGHTEN. S jejich používáním ale začněte až po skončení letní sezony. Během prázdnin zkuste sázet hlavně na prevenci a s řešením napáchaných škod na pleti vydržte až do babího léta či začátku podzimu.

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux